• 5 czerwca 2023

Samce wabią samice zapachem, głosem, sposobem budowania gniazd, ale także poruszaniem się w odpowiedni sposób. Umiejętności motoryczne i siła prezentowane są wybrankom w celu rozmnażania, czyli podtrzymania gatunku. Wynika z tego, że populacja ludzi niewiele różni się od zwierząt. W takim razie czy mężczyźni są w stanie zwrócić na siebie uwagę kobiet tańcząc? Różnicowanie kroków tanecznych może świadczyć o kreatywności, optymizmie, śmiałości i energii do działania, dzięki czemu mężczyzna może wydawać się dla kobiety bardziej atrakcyjnym.

Podstawą jest zrozumienie terminu “męskość”

Według słownikowej definicji męskość jest zespołem cech typowych dla mężczyzny, jednak warto zauważyć, że każdy pan pojęcie to rozumie inaczej, np. jako podejmowanie ryzyka, siłę fizyczną, popęd seksualny czy testosteron. Jednak należy na chwilę odsunąć na bok “męskie ego”, ponieważ utrudnia ono relację z samym sobą, jak i otoczeniem. Według Rachwalskiego - mężczyzna powinien zaakceptować prawdę obiektywną dotyczącą swojego wyglądu czy charakteru, wtedy łatwiej mu będzie pracować nad sobą. Jeśli wydaje Ci się, że taniec jest “niemęski”, to jesteś w błędzie. Gdy w starożytności powstawał teatr, jego podstawą był taniec, a jak wiadomo, aktorami mogli być tylko mężczyźni. Panowie, taniec mamy we krwi od wieków i nie da się temu zaprzeczyć.

Co może dać taniec mężczyźnie?

Pozwala on na rozwój i poznanie siebie, ale ułatwia też rozumienie kobiet i uczy odpowiedniego podejścia oraz delikatnego traktowania ich. Ponieważ mężczyźni często mają problem z okazywaniem emocji, a tym bardziej z mówieniem o nich, taniec może być dla nich możliwością otwarcia się na świat.

Najważniejsze byś umiał docenić siebie

Jeśli znasz własną wartość, otoczenie również będzie ją znało. Dlatego zachęcam, byś wykonał testy psychologiczne, które pomogą Ci poznać siebie. Dobrze byś umiał wymienić kilka cech swojego charakteru, a także swoje mocne strony. Podejście do świata, kobiet i tańca zależy od twojej samooceny. Sprawdź, co w sobie lubisz, co szanujesz, a co chciałbyś zmienić.

W tańcu tak jak w życiu musisz być odpowiedzialny

Jeśli czujesz się ważny dla siebie, ważną poczuje się również Twoja partnerka, dlatego bez względu na łączące was relacje musisz dbać o kobietę w tańcu. Męskość w tańcu objawia się sposobem traktowania partnerki.

Kobiety nie zawsze lubią być zdominowane, ale taniec to inna bajka

Jeśli do dziś było Ci wszystko jedno, jak tańczysz, to najwyższy czas to zmienić! Musisz nauczyć się panować nad swoim ciałem i ruchem. Jeśli nie czujesz się w tańcu pewnie, to nie jest to powód, by odpuszczać, wręcz przeciwnie. Taniec jest jak prowadzenie samochodu, jeśli wiesz, jak co działa, łatwiej Ci nad tym zapanować. Dowiedz się, gdzie masz mięsień czworoboczny, najszerszy grzbietu i naramienny - czas ich użyć.

I w tym tkwi cała filozofia tańca

Umiejętność docenienia siebie, odpowiedzialność i sztuka prowadzenia są trzema najważniejszymi filarami męskości, o których powinieneś pamiętać w tańcu. Dlatego miej odwagę wyrażać siebie w tańcu i pokazać światu swoją wartość.

Top