• 5 czerwca 2023

Buty, które sobie wybieramy, dorastają razem z nami. W podstawówce liczyło się tylko to, aby były, w liceum, żeby były wygodne i dobrze wyglądały, ale gdy mężczyzna staje się dojrzały, to zaczyna dostrzegać, jak ważna jest prezencja, a buty to jeden z tych elementów, który jako pierwsze przyciągają wzrok.

  1. Brązowe skórzane Brogsy

Swój elegancki wygląd zawdzięczają one swojej historii. Są to buty w odcieniach brązów, które wykonane zostały ze skóry. Buty te posiadają specjalne dziurki, które dziś pełnią funkcję ozdobną, jednak kiedyś nosili je irlandzcy i szkoccy pracownicy polowi, którym często przeciekało obuwie. Dziury przyspieszały proces wysychania, a wraz z upływem lat, zyskiwały na popularności, aby teraz - dzięki swojej wszechstronności - stać się jednymi z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Do wyboru mamy kilka odcieni, jednak dla każdego pana znajdzie się odpowiedni model, który będzie pasował do każdej kompozycji.

  1. Czarne skórzane Oksfordy

Największy klasyk! Często mylone są z butami typu Derby, jednak różnicą jest zamknięta przyszwa (bok buta z dziurkami na sznurowadła) u tych pierwszych. Nic nie uczyni Twojej stylizacji tak bardzo eleganckiej, jak właśnie te buty, nieważne czy na tym Ci zależy, czy po prostu pragniesz należytej wygody. Jak zawsze zaleca się zwracanie uwagi na ich pielęgnację, aby nie zapomnieć o polerowaniu i pastowaniu butów.

  1. Zamszowe Loafersy

Kiedyś znane były jako indiańskie mokasyny. W 1960 roku z pomocą subkultury “Mods”, zawładnęły Stanami Zjednoczonymi, a dziś są koniecznym elementem szafy każdego dobrze ubranego mężczyzny. Nie tylko stylowe, ale też nadzwyczaj wygodne i uniwersalne. Z łatwością znajdziesz w nich swoje upodobanie na wiosnę i lato, ponieważ są najlepszą opcją na upały. Najlepiej wpisują się w lekkie stylizacje oraz wyglądają dobrze - obojętnie czy zakładasz je ze skarpetkami, czy na bosą stopę. Zamsz nie przepada za deszczem, ale nawet jeśli Ci się trafi taka pogoda, to zwróć uwagę na sposób ich suszenia, który wymagać od Ciebie będzie pozostawienia ich na zwiniętej gazecie, która wyciągnie z butów wodę.

  1. Skórzane Sztyblety

Buty wsuwane na kostkę, które kiedyś kojarzyły się z jeździectwem, jednak teraz cieszą się dużą popularnością. Ich gumowe wstawki sprawiają, że są bardzo wygodne - łatwe wsuwanie i zdejmowanie. Te z kolei najbardziej nadają się na jesienną pogodę, ponieważ są solidne i zabudowane, ale też bardzo uniwersalne. Sztyblety to przede wszystkim idealne buty na co dzień. Tak jak w przypadku każdego obuwia, nie możesz zapomnieć o ich pielęgnacji.

męskie buty

  1. Białe skórzane tenisówki

Klasyka tkwi w prostocie i choć ich nazwa brzmi bardzo zwyczajnie, to jednak nie ma lepszego materiału, na buty na każdą okazję. Coraz częściej zalewają one czerwone dywany, wzbudzając zdziwienie, jednak nie da im się odmówić tego, co powinny mieć odpowiednie buty dla mężczyzn. Subtelne tenisówki znajdą swoje miejsce zarówno przy garniturze, jak i przy swetrze.

Podsumowanie

Jest to krótka lista różnych modeli butów, które mogą znaleźć się w twojej garderobie, jednak nie muszą. Warto sporządzić kilka propozycji, jednak przed tym należy zadać sobie pytanie o własną osobowość i upodobania stylowe, a wtedy postawić na takie obuwie, które będzie najodpowiedniejsze.

Top