• 30 marca 2023

Wielu z nas błędnie uważa, że kurtka motocyklowa musi kosztować majątek. Nie jest to jednak prawda, a modele o wysokiej jakości materiałów i wykonania można dostać już w cenach poniżej 1000 zł. Wynika to z ogólnodostępnych technologii, które dawniej były przeznaczone tylko dla najdroższych marek. Poniższe zestawienie prezentuje pięć znakomitych pozycji, z których najdroższa nie przekracza kwoty 700 zł. Można zabrać je na każdą, bliską lub bardzo daleką wyprawę. Najważniejszym aspektem w selekcji była jakość i bezpieczeństwo, ale każdy z produktów odznacza się przy tym świetnym wyglądem.

Nasze propozycje kurtek motocyklowych

Pierwsza w zestawieniu jest dwuwarstwowa kurtka turystyczna Ozone Tour II. Do jej wykonania posłużyły dwa bardzo trwałe i odporne na czynniki pogodowe i mechaniczne materiały: poliester 600D oraz nylon 1000D. Dla ochrony przed deszczem dodano wypinaną, oddychającą membranę REISSA. Na rękawach i tułowiu jest obecna rozbudowana wentylacja z długimi kanałami. Pozwoli to na skuteczną ochronę przed upałami. Standardowy model zawiera również atestowane ochraniacze łokci i barków. Kurtkę można zakupić w wersji damskiej lub męskiej za 499 zł.

Kolejną propozycją jest Ozone Explorer II. Ta kurtka ma aż trzy warstwy i sprawdzi się na każdej trasie. Przed deszczem zabezpiecza ją wypinana membrana REISSA, przed zimnem ocieplająca podpinka ThermoLite, a upalne dni można przetrwać dzięki kanałom wentylacyjnym. Zestaw z kurtką zawiera ochraniacze CE-level na łokcie i barki i kosztuje 549 zł.

kurtka motocyklowa

Na trzecim miejscu znalazła się Rebelhorn Hiker II, która zadowoli podróżników i sprawdzi się w mieście. Jest odporna na przetarcie dzięki poliestrowi 600D i nylonowi 1000D, które zapewniają wytrzymałość produktu. Kurtka, tak jak jej poprzedniczki, zawiera odpinaną membranę i kanały wentylacyjne z przodu, z tyłu i na rękawach. Razem z certyfikowanymi ochraniaczami kosztuje 579 zł, zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.

Przedostatnia propozycja to Rebelhorn Cubby II, która ma trzy solidne warstwy dostosowane do najtrudniejszych warunków podróży. Sprawdzone rozwiązania, czyli wypinana membrana i ocieplająca podpinka zostały wzbogacone o innowacyjne panele z materiału Steel Mash, które chronią przed upałem. Kurtka posiada wypinany kołnierz chroniący przed wiatrem.

Ostatnia, lecz nie mniej polecana kurtka motocyklowa to Held Zorro. Produkt łączy wysoką jakość niemieckiej prestiżowej marki z niską ceną. Kurtka jest odporna na rozdarcia i wpływ promieni słonecznych. Obowiązkowa wypinana membrana to HUMAX-Z-LINER. Dołączono także podpinkę ocieplającą i certyfikowane protektory na łokciach i barkach. Tę solidną kurtkę dla kobiet i mężczyzn można nabyć w cenie 699 zł.

Komfortowa dostawa

Każdą z wymienionych kurtek do turystyki motocyklowej można zamówić bezpłatnie do sklepu po wcześniejszym wybraniu w katalogu online. Tam na spokojnie można przymierzyć produkt i zdecydować o zakupie. To proste i bezpieczne rozwiązanie w przypadku zakupu akcesoriów motocyklowych. Jeśli kurtka nie spełni Twoich oczekiwań, zostawiasz ją w sklepie bez żadnych konsekwencji.

 

Top