• 30 marca 2023

Męska bielizna od dawna była tematem tabu, jak sytuacja rysuje się w dziś? Mówiąc dość ogólnikowo, mężczyzn można podzielić na dwie grupy: do pierwszej należą ci, którzy nadal unikają tego tematu, jakby był dla nich czymś wstydliwym, a do drugiej często zaliczymy fanów siłowni, którzy używają bielizny tylko w celu zakrycia pewnej partii ciała, gdy chcą popisać się ciężko wypracowaną muskulaturą. Mimo to medialnie temat jest wciąż “chowany pod dywan”, ponieważ niewielu mężczyzn skupia się na tej kwestii. Znana marka SAXX przeprowadziła ankietę, chcąc się dowiedzieć, jak panowie dokonują wyboru bielizny.

Myślisz, że nadal rynkiem rządzą slipy i bokserki? - zaraz to zmienimy!

Ankiety wykazały, że na rynku królują 4 rodzaje bielizny:

 • 43% wybiera klasyczne bokserki - Boxer

 • równo 27% wybiera slipy Brief albo skrócony model bokserek - Boxer brief

 • 18% wybiera Trunk

 • 6% wybiera Long leg

Widać, że wybór był duży, a na rynku nie dominuje jeden fason, dzięki temu można mówić, np. o wygodzie. Nie da się jednak ukryć, że wygrywają klasyczne bokserki zarówno pod kątem wygody, jak i zdrowia.

Wymiana garderoby raz do roku? - wcale nie!

Wbrew pozorom mężczyźni dbają o wymianę garderoby! Świadczą o tym statystyki:

 • 65% - raz na kwartał, kiedy stara nie nadaje się już do użytku

 • 21% - raz w miesiącu

 • 14% - raz na rok

Ważne jest, że nie pojawiła się ani jedna odpowiedź, że mężczyźni kupują bieliznę rzadziej niż raz w roku. Co może kierować mężczyznami, którzy wymieniają garderobę raz na kwartał? Prawdopodobnie świadczy to o potrzebie zmian tej garderoby w zależności od warunków atmosferycznych. Jeśli mężczyzna kupuje bieliznę raz w miesiącu, świadczy to o dbałości o ubiór, ale jeśli raz w roku… wolimy zakładać, że ma tak dużo par, iż nie nosi jednej codziennie!

Czy Boże Narodzenie lub rocznica, to okazje, na które najczęściej nabywamy nową bieliznę?

Niestety nie ma konkretnych dat w roku, gdy mężczyźni decydują się na nabycie nowej bielizny. Większość robi to:

 • 49% - kiedy stara nie nadaje się do użytku

 • 6% - kiedy wybiera się na randkę

 • 3% - kiedy każe partnerka

 • 48% - inne czynniki

Niezmiernie interesująca jest ostatnia odpowiedź, jaki inny czynnik może zachęcać do nabycia nowej bielizny? Jednak niemal połowa pytanych odpowiedziała, że kupuje nową bieliznę, gdy stara się zużyła, niestety najczęściej są to te same osoby, które w poprzednim pytaniu zaznaczyły - raz na kwartał. Wnioski mogą być dwa: albo mężczyźni kupują bieliznę słabej jakości, albo naprawdę dbają o to, co noszą. Martwi nas jednak odpowiedź, że kobiety muszą przypominać partnerom o zmianie garderoby, warto to zmienić!

Wygoda, jakość, a może fason - czym kierują się mężczyźni przy wyborze?

Nie da się ukryć, że wielu mężczyzn jest wzrokowcami, więc nie dziwi nas ilość ankietowanych, która stawia na wygląd:

Mimo tego, że mniejszość postawiła na cenę i markę, najwyraźniej metka dla niektórych nadal świadczy o jakości produktu. Jednak każdy ma swój styl ubioru, w którym czuje się dobrze, dlatego wybieramy bieliznę, która do nas pasuje i dobrze wygląda. Wiemy, że na rynek wchodzi coraz więcej marek proponujących bieliznę wysokiej jakości i wierzymy, że przy powtórzeniu ankiety, więcej osób postawi na jakość!

Top