• 30 marca 2023

Wybierając pojazd do zakupu, mężczyźni kierują się wieloma czynnikami. Moc i rodzaj silnika, ekonomiczność jazdy, poziom awaryjności, półka cenowa, przebieg czy też stan techniczny to tylko nieliczne z nich. Dogłębna analiza ma pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. Zostawiając jednak w tyle wszystkie wspomniane aspekty, warto zwrócić uwagę na charakter auta. Które samochody są najbardziej męskie?

Dodge Challenger - muscle car pędzący po słynnej Route 66

Samochód, którym porusza się facet, znacząco wpływa na jego wizerunek. Szczególnie takie pojazdy jak Dodge Challenger dodają punktów w skali męskości. Nieodłącznie kojarzy się on z amerykańską, bezkresną Route 66. Kierowca tego klasycznego muscle cara kipi testosteronem i czuje się królem życia, pędząc nim w stronę zachodzącego słońca.

Aston Martin DB9 - samochód skrojony pod oczekiwania Agenta 007

Aston Martin DB9 zaprezentował się szerszej publiczności jako pojazd samego Jamesa Bonda. Fakt, że podczas akcji poruszał się nim Agent 007, potwierdza jego użyteczność. Poza wieloma przydatnymi funkcjami gwarantuje również wyjątkowo stylową aurę. Jest autem dla prawdziwego mężczyzny, który chce wygrywać wszystkie drogowe wyścigi, ale jednocześnie prezentować się elegancko.

Land Rover Defender - prawdziwa moc na wymagających wertepach

Land Rover Defender to samochód dla wymagających. Sprosta nawet najbardziej niesprzyjającym okolicznościom, czyniąc ze swojego kierowcy króla wertepów. Mimo kurzu, brudu i niekorzystnych warunków, prezentuje się idealnie.

Mercedes SL R129 - pojazd dla prawdziwych mężczyzn

Mercedes SL R129 bez dachu i z błyszczącą gwiazdą na atrapie chłodnicy to ucieleśnienie męskości. Nie decydują się na niego młodzieniaszki i nie jest zwykle pierwszym wyborem po zdaniu prawa jazdy. Jego atuty doceniają przede wszystkim faceci z klasą, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces. Jest autem kultowym, które odcisnęło swoje piętno w popkulturze, występując w kilku popularnych filmach oraz serialach.

mękskie samochody

Hummer H1 - drogowa alternatywa dla pojazdu bojowego

Czy istnieje ktoś bardziej męski od samego Arnolda Schwarzeneggera? Prawdopodobnie nie. Być może dlatego wyprodukowany dla niego pierwszy Hummer H1 stanowi synonim mocy, siły i bezkompromisowości. Jest cywilną wersją prawdziwego pojazdu bojowego, więc ciężko zarzucić mu delikatność. Stanowi przy tym doskonały wybór dla mężczyzn, którzy chcą być na szosie najwięksi.

Ferrari 288 GTO - stylowa czerwień i duże prędkości

Pojawienie się na liście najbardziej męskich samochodów pojazdu z włoskiej stajni sygnowanej logo z koniem nikogo nie dziwi. Ferrari 288 GTO ma już swoje lata, ale z biegiem czasu jego atrakcyjność wcale nie maleje. Supersamochód, którego historia sięga już blisko trzydziestu lat, gwarantuje wciśnięcie w fotel podczas przyśpieszania, będąc jednocześnie ikoną stylu.

Najbardziej męskie samochody zapewniają swoim właścicielom wiele frajdy i pozwalają wyróżnić się na drodze. Ich różnorodność pozwala również na łatwe dopasowanie pojazdu do swoich preferencji. Auta dla prawdziwego faceta są nie tylko szybkie, ale także stylowe, wytrzymałe, eleganckie i niepowtarzalne.

Top