• 30 marca 2023

Dla wielu osób auto jest zdecydowanie czymś więcej, aniżeli maszyną umożliwiająca sprawne poruszanie się z punktu A do punktu B. Faceci niejednokrotnie traktują samochód jako swoją wizytówkę, chlubę, a także potwierdzenie ich statusu. Zdobywając dowolnego rodzaju osiągnięcie, chcą się nim pochwalić. Jak zatem wygląda samochód mężczyzny sukcesu?

Dr Tony Little i jego badania

Naukowiec z University of Stirling - Tony Little, zgłębiał tematykę korelacji między rodzajem samochodu a charakterem jego właściciela. Wyniki towarzyszące wieloletnim badaniom zaskoczyły opinię publiczną. Okazuje się bowiem, że tego typu powiązania istnieją. Według Little właściciele samochodów sportowych to często lekkoduchy, kobieciarze i ludzie żądni przygód. Chcą odkrywać świat, unikając osiadania na stałe w jednym miejscu. Posiadacze limuzyn są konsekwentni, nie mają problemów z pewnością siebie, ale ich pracowitość wpływa na to, że mają problemy z życiem towarzyskim. Kierowcy poruszający się pojazdami o miejskim charakterze z dowolnej półki cenowej są zwykle przyjacielscy i rodzinni. Co prawda nie można nazwać ich osobami przebojowymi, ale budzą sympatię. Natomiast mężczyźni decydujący się na auto terenowych to zwykle twardziele, którym nie sposób odmówić jednak pewnego rodzaju wrażliwości.

Według szkockiego naukowca samochodem mężczyzny sukcesu najczęściej zostaje SUV. Doskonale łączy w sobie cechy potwierdzające męskość, a także delikatność i pewność siebie. Perfekcyjnie sprawdza się zarówno na bezkresnych wertepach, jak i w miejskiej dżungli. Jest ucieleśnieniem cech pożądanych przez każdego faceta.

SUV

Rozwój pojazdów z segmentu SUV - aut faceta sukcesu

Największy rozkwit popularności samochodów typu SUV przypadł na okres kształtowania się wizerunku współczesnego dżentelmena. Boom miał miejsce na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas w Stanach Zjednoczonych, gdzie dziś królują miejsko-terenowe auta, archetyp mężczyzny zmieniał się na personę bardziej opiekuńczą, rodzinną i rozsądną.

Dlaczego SUV jest samochodem dla mężczyzny sukcesu?

Auto z segmentu SUV jest uniwersalne, ponieważ charakteryzuje się cechami samochodu osobowego i terenowego. Jest wygodne niczym limuzyna, ale potrafi pokazać pazur. Na szosie sprawdza się nie gorzej niż pojazd sportowy, co pozwala poczuć wciśnięcie w fotel podczas przyśpieszania. W przestrzeni miejskiej zachwyca zwrotnością, więc perfekcyjnie odnajduje się również w takich okolicznościach. Mężczyzna sukcesu potrzebuje samochodu, który nigdy go nie zawiedzie, a SUV idealnie odpowiada na te oczekiwania.

Facet, który osiągnął sukces, chętnie sięga po samochód wielozadaniowy. Oczywiście musi on prezentować się luksusowo. Prawdziwy mężczyzna pamięta również o bezpieczeństwie dla siebie i swojej rodziny. Okazuje się, że wpływ na wybór odpowiedniego modelu ma nie tylko gust, ale także uwarunkowania biologiczne.

Top