• 30 marca 2023

Mężczyzna z samochodem jest dla płci przeciwnej zdecydowanie bardziej atrakcyjny od faceta, który go nie ma. W żadnym wypadku nie chodzi jednak o potwierdzanie męskości liczbą koni mechanicznych. Brak auta może świadczyć o niskim statusie społecznym, nierozsądnym gospodarowaniu finansami czy też zbyt luźnym podejściu do życia. Jakie wnioski na podstawie samochodu, czyli wizytówki mężczyzn, mogą wyciągąć kobiety?

Co łączy samochody i buty?

Włoski pisarz trudniący się również analityką projektów obuwniczych - Andrea Silvuni potwierdza, że buty oraz samochody mają wiele wspólnego. Według badacza oba te przedmioty nawiązują do podobnych cech ludzi, dzięki czemu na ich podstawe można dowiedzieć się wielu rzeczy o charakterze człowieka. Warto w tym kontekście zwracać uwagę nie tylko na rodzaj, ale także kolor bądź najmniejsze detale projektowe.

Wieloletnie badania pozwoliły Silvuni wyodrębnić kilka podstawowych grup. Miłośników aut miejskich łączy z popularnymi japonkami. Żyją oni spontanicznie, chętnie doświadczają nowych rzeczy i cenią funkcjonalność. Drugą kategorię tworzą entuzjaści pojazdów z autosegmentu B. Są oni poukładani, dobrze wychowani, mają klasę i takt. Niewielkie samochody umożliwiają im prowadzenie towarzyskiego życia, które bardzo lubią.

Właściciele aut z segmentu D nad wyraz często decydują się na zakup eleganckich półbutów. Charakteryzuje ich opanowanie, odporność na stres, a także chęć osiągnięcia w swoim życiu sukcesu. Do bezkonfliktowych posiadaczy crossoverów pasują według Włocha klapki oraz sandały, co wszystkich nieco dziwi. Mając miejsko-terenowego SUVA, kierowca potwierdza swój rozsądek i naturalne cechy przywódcze. Jednak kiedy trzeba, potrafi pokazać pazury i charakter.

Co kolor samochodu mówi o charakterze właściciela?

Raport Axalta z 2013 roku wskazał na jednoznaczną korelację pomiędzy temperamentem właściciela samochodu a jego kolorem. Według wyników wielomiesięcznego badania najbardziej zadowoleni z życia są kierowcy poruszający się pojazdami białymi, granatowymi i srebrnymi. Kolor biały podkreśla również wrodzoną uczciwość i elegancki charakter. Właściciele modeli żółtych i niebieskich są nieco atencyjni, lubią być w centrum uwagi i chętnie wcielają się w rolę adorowanych. Sondaż potwierdza jednocześnie, że osoby posiadające auta żółte i czerwone są temperamentne, ale mają kłopoty z niską samooceną i pesymistycznym podejściem do życia.

Badania przeprowadzane przez naukowców z całego świata potwierdzają istnienie związku pomiędzy samochodem i jego cechami a kierowcą. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu rzeczy o danej osobie, patrząc tylko na jej pojazd. Poza korelacją dotyczącą temperamentu, rodzaju preferowanego buta, cech charakteru, auto informuje również o podejściu do związków, życia oraz sposobach gospodarowania finansami.

Top