• 30 marca 2023

Przyjęło się, że większość facetów stanowi grupę fanów motoryzacji. Jest w tym zdaniu ziarnko prawdy, choć nie każdy mężczyzna traktuje swój samochód jako chlubę czy powód do domu. Często jest po prostu pojazdem umożliwiającym sprawne przemieszczanie między punktami A i B. Szczególnie cenną informacją dla kobiet jest fakt, że patrząc na konkretny pojazd, można dowiedzieć się również sporo o jego właścicielu. Co samochód, jego stan oraz styl jazdy mówi o mężczyźnie?

Samochód szpanera - drogowy kicz

Nikt nie przepada za szpanerami. Niekiedy nie można rozpoznać go na pierwszy rzut oka. Pomaga w tym jednak jego samochód. Po przekroczeniu progu auta momentalnie zmienia się w przeciwieństwo dżentelmena. Jeździ nierozsądnie, brawurowo i szybko, będąc niezbyt lubianym uczestnikiem ruchu drogowego. Wdanie się z nim w polemikę skutkuje zatraceniem wiary w przyszłość społeczeństwa. Aroganckie teksty, całkowita samolubność i egocentryzm według wielu są efektem problemów z własną samooceną. Czym charakteryzuje się samochód takiego gagatka? Jest maksymalnie błyszczący, co z pozoru nie stanowi wady. Estetyczny wygląd jest jednak skutkiem braku życia towarzyskiego i spędzaniu całych dni z autem, a nie pożądanej staranności i przywiązania do sprzętu. Pojazdy często są także wzbogacone o elementy o kiepskiej użyteczności, eufemistycznie mówiąc. Nieudany tuning oraz uprzykrzanie życia innym uczestnikom ruchu to ulubione zajęcia tego rodzaju kierowcy.

Samochód jako zwierciadło emocji

Aktualny stan samochodu może wiele powiedzieć o nastroju bądź emocjach właściciela. Łatwo zaobserwować takie zmiany, przebywając z mężczyzną na co dzień. Facet kocha swoje auto, jest jego perełką, która zawsze jest wypucowana i prezentuje się nienagannie? Jeśli nagle zaczyna pojawiać się na nim coraz więcej brudu, w jego życiu zachodzą pewne zmiany. Być może zmaga się z problemami w pracy, jakaś sprawa pogorszyła jego humor albo ma chroniczny niedoczas. Warto wówczas zdecydować się na rozmowę, która ma szansę pomóc w wyjściu na prostą. Nawet jeśli powody były prozaiczne, w niczym to nie zaszkodzi. Lśniący jak dawniej samochód zaparkowany na podjeździe lub w garażu jest zwiastunem powrotu do dobrego stanu psychicznego.

Pojazdu wskazuje na cechy kierowcy

Co jeszcze samochód może powiedzieć o swoim właścicielu? Bezwzględnie wskazuje na cechy, którymi się charakteryzuje. Gdy kierowca czuwa nad estetycznym wyglądem swojego pojazdu, myje go z optymalną częstotliwością, regularnie serwisuje, prawdopodobnie zadba również o swoją rodzinę lub kobietę. Takie zachowania wskazują na odpowiedzialność, systematyczność czy też wywiązywanie się z własnych obowiązków. Jeśli auto jest wiecznie zabrudzone, a chroniczny brak płynu do spryskiwaczy zaowocował szybą, przez którą nic nie widać, nie warto liczyć, że właściciel będzie wzorem cnót.

Samochód, jego wygląd, a także styl jazdy kierowcy bądź jego zachowania na drodze wiele mówią o mężczyźnie. Nawet pobieżna analiza może pozwala zdobyć wiele cennych i interesujących informacji.

Top