• 5 czerwca 2023

Dążenie do zdrowej sylwetki, aktywnego trybu życia i witalności – te trendy nieustająco są na szczytach marzeń wielu osób. Jednak zabiegany świat i mnogość obowiązków zdecydowanie utrudniają trzymanie diety czy pilnowanie codziennych treningów. Warto zatem znaleźć sport, który zmotywuje do aktywności, pomoże zadbać o kondycję i … schudnąć. Eksperci twierdzą, że sportem idealnym jest squash, który maksymalizuje skuteczność zrzucania zbędnych kilogramów. Jak squash wpływa na ludzki organizm i czy faktycznie pomaga się odchudzać?

1000 kalorii w godzinę?!

Okazuje się, że grając w squasha przez godzinę, można stracić nawet 1000 kalorii. To fenomenalny wynik, który determinowany jest intensywnością tego sportu. Specyfika gry w squasha polega na szybkich ruchach i przebiega bardzo dynamicznie. Niewątpliwie to właśnie dlatego squash korzystnie wpływa na kondycję organizmu i daje imponujące efekty dla osób odchudzających się. Szybkie ruchy, jakie musi wykonywać ciało, aby nadążać za zbliżającą się piłką, wymagają refleksu i intensywnej aktywności – stąd takie rezultaty w spalonych kaloriach. Nie bez znaczenia są także krótkie przerwy po każdym secie – to tylko półtorej minuty na szybką regenerację i trzeba wracać do gry.

Pierwsze zajęcia pod okiem profesjonalistów

Choć sport ten wydaje się prosty i dostępny dla każdego, warto rozpocząć swoją przygodę ze squashem w sposób przemyślany i rozważny. Oznacza to, że nieuniknione jest przeprowadzenie wstępnego kursu, podczas którego zawodnicy nauczą się podstaw, a zatem prawidłowego poruszania się po korcie oraz sposobów odpowiedniego uderzania piłki. Po opanowaniu tych umiejętności mogą wdrażać się w grę, która z czasem wciągnie ich i stanie się pasją. Wielu graczy, którzy rozpoczynali od gry w tenisa, przerzuciło się na squasha, gdyż okazał się on dla nich bardziej odpowiedni. Dynamiczna gra otwiera szerokie możliwości odnoszenia sukcesów, warto zatem spróbować swoich sił w tym sporcie.

Squash coraz bardziej popularny w Polsce

Rosnące zainteresowanie squashem oraz jego spora popularność sprawiły, że coraz częściej organizowane są turnieje i mistrzostwa w tej dyscyplinie. Ludzie – miłośnicy sportu – spotykają się, aby grać ze sobą i wspólnie cieszyć się tą aktywnością. Squash to zatem pole do popisów sportowych i sposobność do nawiązywania nowych znajomości.

Aktywność w squashu wymaga wykonywania intensywnych ruchów i jest porównywana do ćwiczeń na bieżni. Dlatego squash jest polecany jako przerywnik i uzupełnienie treningu na siłowni. Chcąc schudnąć i jednocześnie spędzić miło czas, warto zatem nauczyć się grać w ten rakietowy sport, znaleźć towarzysza i brać udział w turniejach, organizowanych w wielu miastach. Jednak sport i aktywność to nie wszystko – oczywistym jest, że chcąc zrzucić zbędne kilogramy, należy zadbać przede wszystkim o zdrowe odżywianie. Choć squash zapewnia imponujące rezultaty i z pewnością pomoże w procesie odchudzania, nie można zapomnieć o codziennej diecie.

Top