• 5 czerwca 2023

Dziewczynki chłoną wzorzec mężczyzny z bajek i baśni, gdzie przedstawiany jest jako rycerz w żelaznej zbroi, który walczy ze złem i jest gotów poświęcić własne życie, by bronić ukochanej. Czasem jest szewcem lub zwykłym rabusiem, który odnajdując magiczną lampę, staje się wymarzonym księciem. Niestety żadna dziewczynka nie doczekała się rycerza na białym koniu, a niejeden wspaniały mężczyzna stracił wiarę w siebie, gdyż wszystkie znane nam animacje dla dziewczynek skupiają się na potrzebach kobiet, a dla chłopców…no właśnie, ukazują superbohaterów, silnych, skrywających uczucia i niezależnych. Skąd w takim razie wiedzieć czego potrzebują mężczyźni w związkach?

7 potrzeb mężczyzn - spełnienie ich pozwoli stworzyć związek idealny

Efektem tego są częste problemy z komunikacją, mężczyzna woli cierpieć w milczeniu lub zająć się pobocznymi sprawami, gdyż nie jest nauczony rozmawiać otwarcie, a tym samym informować o swoich potrzebach. Każdy rycerz czasem musi zdjąć zbroję, byśmy mogli zobaczyć prawdziwego mężczyznę - istotę silną, ale też złożoną z emocji, takich jak smutek czy niepewność. Mężczyzna w związku potrzebuje 7 rzeczy:

  1. Komplementy i wsparcie

Ważne jest, by partnerka aprobowała mężczyznę takim, jakim jest, dobrze jest dostawać zapewnienia, że kobiecie odpowiada nasza kariera, styl ubierania i to jakimi jesteśmy kochankami. Dobrze jest też poczuć się docenionym, kiedy przygotujemy jakąś niespodziankę. Lubimy, gdy kobieta potrafi pochwalić nasze zalety fizyczne, jak i osobowościowe.

  1. Poważanie

Czy kogoś dziwi, że szacunek i miłość powinny iść w parze? Jeśli czujemy, że kobiecie nie pasuje nasze zachowanie lub wykonywany zawód nie potrafimy jej zaufać, a tym samym otworzyć się przed nią. Skoro komuś nie odpowiadamy to, czy możemy być kochani i czy ta osoba na pewno chce naszego dobra?

  1. Bliskość fizyczna

Kobiety często nie rozumieją, tego, że czujemy większą więź dzięki współżyciu, niż komunikacji werbalnej. Nie chodzi o to, by uprawiać seks 24 h na dobę, ale o to, by porozmawiać co sprawia, że obie strony czują się w związku lepiej. Czasem wystarczy zwykłe objęcie lub pocałunek, żebyśmy wiedzieli, że kobieta jest otwarta na łączącą nas relację.

  1. Więź emocjonalna

“Chłopaki nie płaczą” - brzmi znajomo? Chyba nikt z nas nie jest w stanie zliczyć, ile razy usłyszał to od swoich bliskich. Mamy odwieczny zakaz okazywania słabości. Należy jednak przełamać stereotypy, bo niepewność czy lęk jest u mężczyzn czymś całkowicie naturalnym, jeśli partnerka tego nie zaakceptuje lub nawet wyśmieje, obu stronom będzie ciężko zbudować więź emocjonalną.

  1. Poczucie swobody

Mężczyzna zawsze potrzebuje więcej przestrzeni w związku, co nie oznacza, że nie lubi spędzać czasu ze swoją partnerką. Musi mieć jednak moment na “oddech”, czyli realizację swoich pasji lub spotkanie z kolegami, taka swoboda oznacza, że ufacie sobie w związku, co jest jednym z filarów w waszej relacji.

  1. Czułość

Kiedy partnerka, dotknie naszej dłoni, pobawi się naszymi włosami, czy muśnie ustami szyję, jesteśmy niemal tak szczęśliwi jakbyśmy dopiero co byli po seksie. Dotyk jest dla nas taką sferą bliskości, która zapewnia nas o miłości partnerki.

  1. Bezpieczeństwo

Wbrew pozorom lubimy poczucie stabilności, dlatego, jeśli czujemy, że partnerka jest zaangażowana w relację, łatwiej jest nam otworzyć się przed nią. Najpierw należy dobrze zrozumieć pojęcie bezpieczeństwa, bo nie chodzi tylko o to, że partnerka ma nas nie opuścić. Składa się na to też akceptacja naszej osobowości, zaufanie i zaspakajanie potrzeb.

Jak zmienić waszą relację?

Jeśli nie wiesz jak zacząć rozmowę ze swoją partnerką i powiedzieć jej o swoich potrzebach w związku, może dobrym początkiem będzie przesłanie jej tego artykułu?

Top